English

 

İhramcızade İlim Yayma ve Yardımlaşma Derneği, vaiz Kerem Önder tarafından hiçbir kazanç elde etmeksizin kurulan bir dernektir.

 

Resmi kanalımıza buradan: https://www.youtube.com/@ihramcizadeilimyayma

Resmi internet sitemize ve tüm sosyal medya hesaplarımıza buradan ulaşabilirsiniz: www.keremonder.com

 

Zekât ve Sadaka Bağışlarınız için İhramcızade İlim Yayma ve Yardımlaşma Dernek Başkanı ve Başkan Yardımcıları ile iletişime geçerek, yerli ve döviz banka hesaplarımıza ait gerekli tüm detayları bu şekilde temin edebilirsiniz.

 

Dernek Başkanı: Mirsad Özkan

Tel: +90 542 735 3573

Dernek Başkan Yardımcısı: Abdül Samed Aydın

Tel: +90 506 142 3955

Dernek Başkan Yardımcısı: Rafet Bülbül

Tel: +90 537 950 8103

 

Projeler:

İstanbul Medrese Projesi:

Kerem Önder Hocamızın, ilme talip olan gençleri, Peygamber Efendimiz aleyhisselatü vesselam’ın göstermiş olduğu usulde eğitip İslam davetçileri yetiştirebileceği, derneğimize ait bir medrese inşa etmek ve yetiştireceğimiz hocalar aracılığıyla İslam ilimlerini dünyanın dört bir yanındaki insanlara yaymak...

 

 

 

“(Sadakalar) kendilerini Allah yoluna adayan fakirler içindir. İffetlerinden dolayı (dilenmedikleri için), bilmeyen onları zengin sanır. Sen onları yüzlerinden tanırsın. İnsanlardan arsızca (bir şey) istemezler.

Siz hayır olarak ne verirseniz, şüphesiz Allah onu bilir.” (Bakara 273)

 

“Yalnız şu iki kimseye gıbta edilir: Allah’ın kendisine ihsân ettiği malı hak yolunda harcayıp tüketen kimse; Allah’ın kendisine verdiği ilimle yerli yerince hükmeden ve onu başkalarına da öğreten kimse.”

(Buhârî, İlim 15, Zekât 5, Ahkâm 3; Müslim, Müsâfirîn 268.; Tirmizî, Birr 24; İbni Mâce, Zühd)

 

 

English

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.