BİR YAKINIMA CİNLER MUSALLAT OLDU ÖNERİLERİNİZ NEDİR?

BİR YAKINIMA CİNLER MUSALLAT OLDU ÖNERİLERİNİZ NEDİR?

BİR YAKINIMA CİNLER MUSALLAT OLDU, ÖNERİLERİNİZ NEDİR?

Soru: Selamün aleyküm hocam. Bir süredir sizin sohbetlerinizi takip edıyorum. Sohbetlerden genel olarak sıkılırdım aslında ama sizin ve cübbeli hocanın akıcı üslubunuz sayesinde dinlemekten keyif alıp alışkanlık haline getirdim, Allah razı olsun sizlerden... Benim bir sorum olacaktı size. Bir yakınım uzun yıllardır psikolojik sıkıntılar yaşıyordu, Tıp ilmindeki tanısı: bipolar ve obsesif kompulsif bozukluk. Çözüm yolunu hep tıpta aradık ama yakın Zaman'da yakınımın kendi yaptığı araştırmalarla cinlerin musallat olmasıyla bu tarz rahatsızlıklar yaşayan kişilerin olduğunu izledi (internette yer alan videolarda) sonra birlikte bu hocanın yanına gittik.
Benim aslında bu tarz hocalara pek güvenim yoktu bir de işin içinde para olunca. Gittiğimiz hoca biyoenerji ve Cinlerin musallatıyla ilgili ilme sahip olduğunu belirtiyor ve hastaya musallat olan cin olduğunu düşünüyorsa okuduğu bazı dualar ve uygulamalarla cine lisana gel diyerek konuşmasını sağlıyor. Yani musallat olduğu kişi konuşuyormuş gibi görünse de konuşan cin oluyor. Benim yakınımda daböyle bir durum oldu. Konuşurken ses bile değişiyordu, ve yakınımın normalde söylemeyeceği şeyleri söyledi. Ortamda bulunanlara müslüman olduğumuz için aptal olduğumuzu falan söyledi, yaşının 10000 olduğunu söyledi. Hocanın neden musallat olduğunu sorduğunda ise soyumuzdan birinin bir mazlumun bedduasını aldığını söyledi.musallat olduğu yakınım için bile aptal olduğunu çünkü kötülükten vazgeçtiğini ve merhametli olduğunu söyledi. Ve daha bir çok şaşkınlık verici olaya tanık oldum.sonrasında yakınımla bu konuyu konuştuğumda içinden çıkan sesin kendi elinde olmadığını ve kontrol edemediğini anlattı. Yakınımla ilgilenen hoca muska yapan hocaları eleştiren, sadece kişilerin kendilerinin yerine getireceği dua, tövbe, sadaka ve oruç, zikir gibi ibadetlerle hastaların iyileşebileceğini belirmekte (tabi kimlerin bedduasını aldığu bilinirse o kişilerden de helallik alınmasını istiyor) hoca bu şekilde cin musallatı durumundan kurtarmaya çalışıyor hastayı. Bu nedenle daha önce hocaya hiç güvenmez iken güven duymaya başladım. Hoca yakınımın da enerji olarak bir cin'in musallat olduğunu ve çok güçlü olduğunu, yıllarca yakınımın içinde bazı kişilere olan kin ve nefret duygusunun onu iyice güçlendirdiğini belirtti.
Seans sırasında da hoca hasta olan kişiye sürekli dualar ve tövbeler yaptırmakta ve hasta cin'in ona musallat olduğu ya da güçlenmesine neden olduğu konulara geldiğinde sürekli nöbet geçirir gibi kasılmakta ve kusacakmış gibi olmakta. Hoca hastanın kustuğu zaman kurtulacağını söyledi. Bu süreç böyle bir süre daha devam edecek. Hasta hocanın görev olarak verdiği ibadetlerini yerine getirme sürecinde şu an. Ben bu konu hakkında sizin görüşünüzü öğrenmek istedim. Bu süreçte sizin önerileriniz nedir?

Cevap: Ve aleyküm selam

Allah Teala, bazı kullarını diğerlerinden daha latif yaratmıştır. Bu kişiler cinlerle irtibata geçip onları konuşturabilir.
Normal şartlarda müslümanlar cinlerden uzak durmalı ve her durumda onlardan Allah'a sığınmalıdır. İmam Razi'nin dediği gibi; "İnsanlar kuşları avlar, cinler de insanları avlar..."
 
Bazı insanlar yaptıkları yanlış fiiller sonucunda cinlere açık kapı bırakırlar ve 'gel, benimle uğraş' demiş olurlar.
Yakınınızın başından geçen durum da bunun gibidir. Bahsi geçen hoca da bu cin ile konuşabildi ise, bu işe ehil birisi demektir. Lakin size yardımcı olabilmesi için ehil olması yetmez, ihlaslı olması da lazım gelir. İhlasın en önemli işareti ise ücret istememektir.
 
Musallata uğramış olan bu kardeşimizin kurtulabilmesi için, hocanın verdiği bilgileri amele dökmesi ve faliyete geçirmesi şarttır. Kişinin, kendisi amel etmeden, cinlerin ve insanların sahibi olan Allah'a dönüş yapmadan bu beladan kurtulması mümkün değildir. Psikoloji bilimi, bu tür metafizik olaylara karşı her zaman akamete uğramış ve faydasız kalmıştır.
 
Cinlerin musallatından korunmak ve kurtulmak için yazdığım şu reçeteyi ve konu hakkındaki sohbetlerimi kardeşimize iletin. Bu yazılan maddeleri amele dökme konusunda istikrarlı olabilirse, Allah'ın izniyle hiçbir şeyi kalmayacaktır.
Yüzlerce kişi tarafından uygulanmış ve çok güzel neticeler alınmıştır... Cin tasallutuna uğrayan kişi;
 
1. Yemekleri abdestli yemeye gayret edicek, mümkün olduğunca abdestli gezecek!
2. Sabah kalkınca, Ayetel Kürsi, Felak, Nas okuyup ellerine üfleyecek ve üzerine meshedecek.
3. Akşam yatarken de aynı işlemi yapıp meshedecek! (Kendisi yapamıyorsa, eşi yapmalıdır)
4. Verdiğimiz dua kâğıdını yatağının başına asacak! (Ayetel Kürsi, Felak, Nas)
5. Akrabasından salih bir kişiden, üzerine Kur'an okunmuş su isteyecek. Yarısını içecek, kalan yarısıyla gusledecek!
6. Her gün 100 kere Allah'ın 'yâ Hâfız' ismini zikredecek. (Ey koruyan)
7. Her gün 500 kez 'Allah' ismini zikredecek.
8. 5 vakit namaz kılmıyorsa, her gün en az 1 vakit namaz kılacak! (Bir vakti belirlemeli ve her gün o vakti kılmayı alışkanlık edinmelidir. Diğer vakitleri ona Allah kıldıracaktır.)
9. Ayakta bevl etmeyecek, ayakta yemeyecek, yatakta yemeyecek, sol elle ve besmelesiz yemeyecek.
 
Yardım ve kuvvet Allah'tandır...
 
Not: Bu maddeler aynı zamanda, ruhsal bunalıma giren, şiddetli vesvese alan ve panik atağa yakalanan manevi hastalar için de bir reçete mesabesindedir...