EHLİ BİD'ATİN KALESİ DENİLEN ANKARA İLAHİYAT'TA ÖĞRENCİYİM. NELER TAVSİYE EDERSİNİZ?

EHLİ BİD'ATİN KALESİ DENİLEN ANKARA İLAHİYAT'TA ÖĞRENCİYİM. NELER TAVSİYE EDERSİNİZ?
EHLİ BİD'ATİN KALESİ DENİLEN ANKARA İLAHİYAT'TA ÖĞRENCİYİM. NELER TAVSİYE EDERSİNİZ?
 
Soru: Hocam Selemun aleyküm. Ben Ankara ilahiyatta 1. sınıf öğrencisiyim. Malumunuz Ankara ilahiyat Türkiyede ehli bid’atın kalesi olarak nam salmış vaziyette. Ve Anadolunun çeşitli memleketlerinden gelen mütedeyyin Müslümanların çocukları burada hocalar tarafından zehirleniyor. Hem ben kendim hem de burada okuyan kardeşlerim için ilahiyatta neler yapmamı tavsiye edersiniz? Allah razı olsun. Selamatle
 
Cevap: Ve aleyküm selam
 
İlim talep ettiğiniz yer neresi olursa olsun, en evvel dikkat etmeniz gereken mesele şu olmalıdır:
 
Bana doğru olan İslam'ı anlattığını iddia eden bu hoca, Kur'an'ı öğretiyorum sözlerinin arkasına sığınırken, yeni ortaya çıkmış olan bir akideyi mi anlatıyor, yoksa 14 asırdan beri Resulullah aleyhisselam, Sahabe talebeleri ve onbinlerle Ehli Sünnet ulema tarafından bize getirilip dünyaya yayılmış olan İslam'ı mı anlatıyor?
 
Hangi İslam? Hangi Kur'an?
 
Sizin, satmak ve para kazanmak için yazdığınız kitaplarınızdaki İslam mı, yoksa Kur'an ve Sünneti bir bütün olarak ele almış olan ve dünyaya hükmetmiş olan ümmetin İslamı mı? Bize hangisini öğreteceksiniz?
 
Batı'nın istediği ve tasmalısı FETÖ'nün taşeronluğunu yaptığı ılımlı(!) İslam mı, yoksa Fatiha'dan Nas'a kadar tüm ayetleri şeksiz ve şüphesiz olarak kabul ediyoruz diyen gerçek İslamı mı? Hangisi?
 
Şu ayeti kerime, dinleyeceğiniz her derste bir kuyumcunun elindeki mihenk taşı gibi aklınızın köşesinde bulunsun:
 
“Eğer, onlar da SİZİN İNANDIĞINIZ GİBİ İNANIRLARSA doğru yolu bulmuş olurlar; dönerlerse mutlaka anlaşmazlık içine düşmüş olurlar. Onlara karşı Allah sana yeter. O işitendir, bilendir.” (Bakara 137)
 
Allah Teala hazretlerinin bu ayette bahsettiği "SİZ" kimlerdir?
 
Elbetteki Peygamberimiz ve sahabileridir. (Allah'ın selamı öncülerin üzerine olsun)
 
Şu halde doğru yolda olduğumuzu iddia edebilmek için, onların inandığı gibi inanmalı ve yaşadığı gibi de yaşamalıyızdır.
 
Zira, Rabbimiz, "...dönerlerse mutlaka anlaşmazlık içine düşmüş olurlar..." buyurarak, o hayırlıların yolunu takip etmeyen 72 sapık fırkanın anlaşmazlık, kavga, kaos ve çelişkiler içinde boğulacaklarını bildiriyor...
 
Size tavsiyem, izlediğiniz tüm dizileri sonlandırın ve akaid ilmiyle alakalı en önemli kitapları okuyun.
 
Ebu Hanife'nin 5 risalesi, Tahavi akidesi ve Nesefi akidesi eserleri yeterlidir. Bunları ağırca ve not alarak okuduktan sonra, Resulullah aleyhisselam ve sahabilerini yalanlayan hiçbir sapkın sizi saptıramayacaktır emin olun.
 
Son olarak şu sohbetimi de izleyip izlettirin ki, Peygamberimize tâbi olmadan Kur'an'a uyduklarını iddia edenlerin, Kur'an ayetlerini nasıl tahrif ettiklerini de net bir şekilde görmüş olun: