GOOGLE VE FACEBOOK GİBİ SİTELERİ KULLANMAK KÜFÜR MÜDÜR?

GOOGLE VE FACEBOOK GİBİ SİTELERİ KULLANMAK KÜFÜR MÜDÜR?

GOOGLE VE FACEBOOK GİBİ SİTELERİ KULLANMAK KÜFÜR MÜDÜR?

Soru: Selamun aleyküm hocam. Bir arkadaşım bana Google, Facebook gibi siteleri kullanmanın küfür olduğunu söyledi. Nedeni ise bu uygulamayı kullanırsanız sahibi olan sirket ile aranızda bir sözleşme olacak ve bu sözleşmede "falanca anlaşmazlık durumunda falanca mahkemenin yargı yetkisini kabul ederim, rıza gösteririm vs." gibi ibareler bulunacaktır. Bunu kabul edip kullanmak ise kişiyi kafir eder diyor. Bu doğru mudur?

Cevap: Ve aleyküm selam

Malesef arkadaşınız bir Vehhabi olmuş! Kendi dışında bütün ümmetin müşrik olduğunu iddia ediyor, diğer tüm Vehhabi Seleficiler gibi.

Tam aksine, fikirlerin ve sapkın ideolojilerin savaşının yapıldığı şu dönemde, sosyal medyayı kullanmayıp Müslümanların beyinlerinin iğdiş edilmesine göz yumarak manipüle edilip yine Müslümanlara karşı kullanılmasına engel olmamak, en hafif tabiriyle sorumsuz, gamsız ve bencil olan Müslümanların tavrıdır.

Sadece sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşabilen kardeşlerimden binlerce hidayet mesajı aldım.
Bunların bir kısmını profilimde de yayınlıyorum diğer Müslümanlara da şevk olsun diye.
 
Bu yaptığım çalışmaların tamamı Allah yolunda cihattır.
Bu gençler beni izlemese, Vehhabileri, Şiileri, Marksist PKK'lıları ve Reformistleri izleyecek ve kendi milletine, devletine ve İslam dinine düşman olarak manipüle edileceklerdir.
 
Kafirlere karşı, zamanın şartları hangi silahları kullanmayı gerektiriyorsa o silahları kullanmaya devam edeceğiz.
 
Bugün bu silahlar; Facebook, Twitter, Instagram, Google, YouTube vesairedir...
 
"Onlara (kafirlere) karşı gücünüz yettiği kadar kuvvet ve savaş atları hazırlayın. Onlarla Allah’ın düşmanını, sizin düşmanınızı ve bunlardan başka sizin bilmediğiniz fakat Allah’ın bildiği diğer düşmanları korkutursunuz.
Allah yolunda her ne harcarsanız, karşılığı size tam olarak ödenir. Size zulmedilmez." (Enfal 60)