HADİS İNKARCISI MEALCİLERİN, LAİKLİĞİ SAVUNMASININ SEBEBİ NE?

HADİS İNKARCISI MEALCİLERİN, LAİKLİĞİ SAVUNMASININ SEBEBİ NE?

HADİS İNKARCISI MEALCİLERİN, LAİKLİĞİ SAVUNMASININ SEBEBİ NE?

Soru: Selamun aleyküm. Hocam dikkat ediyorum Mealist hadis inkarcılarının hemen hemen hepsi Laikliği savunuyor.
İslam’ın devlete karışmadığını söylüyor. Hadi bunlar sünneti kabul etmiyor, Kur'an ayetlerini de mi görmüyorlar?
Bunların amacı nedir? Allah'a emanet olun.

Cevap: Ve aleyküm selam

Mealizm dini, İslam'ı önce tahrif edip sonra yıkmak ve oluşacak olan boşlukla insanları Hristiyanlaştırmak için oryantalistler tarafından kurulmuş olan yeni bir dindir.

Şeriatı, yani Allah'ın hükmetmesini istemezler. Kuralları kendileri belirlemek ve hadislerden dolayı haram kılınan binlerce yasağı helalleştirip keyiflerine göre bir yaşam sürmek isterler.

Bu sebeple, genelde keyfe düşkün olanların tercih ettiği bu Mealcilik dinine, göbekli kalantörlerin relax dini de denilebilir...

Kur'an'ın içindeki, son Peygamber Muhammed aleyhisselam'a tâbi olmamızı emreden yüzlerce ayeti yok saymalarının ve "tek kaynak olarak sadece Kur'an'ı (kendi hocasının Kur'an mealini kastediyor) kabul ederiz" demeleri, bu kutsal Kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını reddettiklerinin açık bir delili olarak yeterlidir.

“…Yoksa siz Kitab’ın bir kısmına inanıp, bir kısmını inkar mı ediyorsunuz? Sizden öyle davrananların cezası, dünya hayatında ancak rüsvaylık; kıyamet gününde ise en şiddetli azaba itilmektir. Allah sizin yapmakta olduklarınızdan asla gafil değildir.” hükmü, bu gibi yarım imanlı(!) adamların durumunu bildiriyor. (Bakara 85)