KİLİSEDEKİ KUTSAL SUYA TÜKÜRDÜM! GÜNAHA GİRDİM Mİ?

KİLİSEDEKİ KUTSAL SUYA TÜKÜRDÜM! GÜNAHA GİRDİM Mİ?

KİLİSEDEKİ KUTSAL SUYA TÜKÜRDÜM! GÜNAHA GİRDİM Mİ?

Soru: Kiymetli hocam nasilsiniz? Allah iyilik güzellik versin inşaallah. Hocam gecenlerde hastaneye gittik burdaki hastanelerden ne haç ne de içinde kilise eksik olur. Bunlar bozulmus uydurdukları dinlerine o kadar deger veriyorlar ki bizim dogru tek övülmeye layık olan muhteşem dinimizin değerini bilmiyoruz; bunu düsünüp birazda üzülüp kıskandım. Günlerden pazardi. Hastane boştu hastanenin içinde kiliseye ayrilan odaninda kapisi acikti. İçeriye daldim bir tur attım. Kutsal su dedikleri şeyi gördüm. Çıkarken dayanamayıp al size kutsal su diyip içine tükürdüm.. Günaha girmiş oldummu acaba? Anlık gelișen bir olaydı. O suyu kullandılarmı yeniledilermi bilmiyorum.

Cevap: Selamün aleyküm, sağlığım yerindedir hamdolsun
 
Bu günkü Hristiyanlık, her ne kadar batıl ve hurafelerle dolu uyduruk bir din de olsa, yanlış yapmış ve kul hakkına girmişsiniz.
 
Biz müslümanlar, kafirlerin şirk ritüellerine saygı duymayız ama hakarette etmeyiz!
İlmi delillerle, bu uygulamaların yanlış olduklarını beyan eder ve onları tevhide, yani İslam'a davet ederiz.
 
Bütün gayri müslimlerin putlarına karşı davranış şeklimiz hususunda Rabbimiz bizi uyarır:
 
"Onların, Allah’ı bırakıp tapındıklarına sövmeyin, sonra onlar da haddi aşarak, bilgisizce Allah’a söverler. Böylece her ümmete yaptıklarını süslü gösterdik. Sonra dönüşleri ancak Rablerinedir. O, yapmakta olduklarını kendilerine bildirecektir." (En'am 108)