KUR'ÂN'I MUHAMMED Mİ UYDURDU?

KUR'ÂN'I MUHAMMED Mİ UYDURDU?
KUR'ÂN'I MUHAMMED Mİ UYDURDU?
 
Soru: Selamun aleykum hocam. Nihal Atsız'ın bir sözü vardı. Kur'an hakkında şöyle diyor: "Kur'an ‘âlemlerin sahibi olan Tanrı'ya hamd ederim’ diye başlamaktadır. Belli ki bu söz de Muhammed'indir. Çünkü Tanrı, kendi kendisine hamd etmez. Müfessirler her ne kadar Tanrı "böyle diyin" demek istemiştir yolunda tevillere geçmişlerse de Kur’an’ın sonundaki küçük sûrelerde olduğu gibi, sûrenin başına bir "söyle, de ki" hitabını eklemeyi Tanrı düşünmez miydi?" - Nihal Atsız
Bunun cevapları nelerdir hocam?

Cevap: Ve aleyküm selam

Kör, görmez uydurur! Sağır, duymaz uydurur! Cahil, bilmez uydurur!
Belli ki bu şahıs, Allah'ın kelimelerini hiç okumamış ve Ateistlerden işittiği kulaktan dolma bilgilere papağanlık yaparak uydurmalarda bulunmuş.
 
Şimdi Fatiha suresinin ilk ayetine bakalım, yazarın dediği gibi miymiş?
  1. Bismillâhir rahmânir rahîm - Rahmân ve rahîm olan Allah'ın ismi ile. Bir kere Fatiha'nın ilk ayeti besmele ile başlar, buradan çaktı!
  2. El hamdu lillâhi rabbil âlemîn - Hamd, âlemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur... Yazarın kastettiği ayet, işte bu ikinci ayettir.

Yazar, ayete, "âlemlerin sahibi olan Tanrı'ya hamd ederim" diye mana vermiş! Belli ki Arapçanın A'sını bile bilmiyor.

Allah Teala bu ayette kendisini yüceltirken, "O Allah" diyerek yüceltiyor ve şöyle diyor; "Hamd, âlemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur."

Şimdi, nerde burada, "Tanrı'ya hamd ederim" sözü?

Yazarın düştüğü diğer logar çukuru da "sûrenin başına bir ‘söyle’, ‘de ki’ hitabını eklenmesi gerektiği" sözüdür.

Allah, her ayetin başına sırf bu yazar istiyor diye, "de ki" diyerek mi başlamak zorundadır? Bu korunmuş Kitâbın ve kâinatın sahibi olan Allah, hangi sureye nasıl başlaması gerektiğini size mi soracaktır?

Daha bir Hollywood filminin senaryosuna bile müdahale edemeyen adamlar, Allah'ın yazdığı kitaba müdahale etmek için türlü zırvalar serdediyor!

Din cahili yazar, aklı sıra bir kelime tahrifiyle Peygamberimizin vahiy almadığını ve Kur'ân'ı kendisinin uydurduğunu isbat edeyim derken, işte böyle rezil oluyor!

Ve sonra Allah, bu yazara ve de tâbi olduklarına meydan okuyor:  

"Yoksa o Kur'ân'ı (Muhammed'in kendisi) uydurdu mu diyorlar?

De ki: "Eğer doğru söyleyenler iseniz, haydi siz de onun benzeri bir sûre getirin ve Allah’tan başka çağırabileceğiniz kim varsa, onları da yardıma çağırın." (Yunus 38)