MİLLETİMİZİ DİNSİZLEŞTİRME AKIMINA KARŞI NASIL MÜCADELE EDEBİLİRİZ?

MİLLETİMİZİ DİNSİZLEŞTİRME AKIMINA KARŞI NASIL MÜCADELE EDEBİLİRİZ?

MİLLETİMİZİ DİNSİZLEŞTİRME AKIMINA KARŞI NASIL MÜCADELE EDEBİLİRİZ?

Soru: Selamun aleyküm muhterem hocam. Hocam malumunuz ülkemizde ve dünyada dinsizlikte çok artış var. Bugün Müslümanların çocukları dinsiz olup Ebu Cehil’in kullanmadığı kelimeleri Efendimiz (a.s.)'a söylüyorlar. Modernizmin de vesilesiyle bu çocuklar saparken aynı zamanda hedeflerine İslam'ı alıyorlar. Selamet dinini haşa kafa kesme dini gibi gösterenler bu hakkı nereden buluyor? Dinlerin insanlık düşmanı olduğunu, hakimiyet kurmak için insan katlettiğini söyleyip dinsizliklerine taraftar buluyorlar. Bunlara nasıl cevap verebiliriz özellikle cihad ve fetih konularında? Biz bu konulara girmek istemesek de zorla çekenler de olabiliyor. Hürmetlerimle.

Cevap: Ve aleyküm selam

Özellikle ülkemizdeki dinsizlerin, Hristiyanlık ya da Musevilikle alakalı bir sorunları yoktur. Onların sorunu sadece İslam'ladır.

Sosyal medyada açılmış olan sayfalardaki tüm paylaşımları İslam'ı karalamak ve bu Müslüman milletin çocuklarını, Ateizm denilen 'güneşi inkar dinine' sevketmek üzerine kurulmuştur.

Yine içerideki Vatikan hizmetkarı Modernist - Mealist hocalar da, "Müslümanları Hristiyanlaştıramasakta, en azından her şeyin serbest olduğu yeni bir din öğreterek onları Deist yapabiliriz" düşüncesiyle bir çalışma içindeler.

Bunların yanında Ateist ve Komünist gruplar, ebedi olan Cehennemden özel bir yer kapmak adına böyle canhıraş çalışırlarken, Müslümanların içindeki Müslüman görünümlü ajanlar da, İslam'ı karalamak ve vampir Batı'nın köpekliğini yapmak için birbirleriyle yarışıyorlar.
Öyle ki, artık açıktan, "Ben ve arkadaşlarım, Batı'nın hizmetindeyiz" deyinceye kadar renklerini belli ediyorlar!
 
Daeş ve Nusra gibi, üçlemeci Batı'ya hizmet eden taşeron terör örgütlerinin kafa kesme videolarının da, Hollywood yapımı üst kalite prodüksiyonlar olduğu ortaya çıkmıştı zaten.
 
Hülasa, tüm bu çalışmaların tamamının İslam'ı yok etmek için yapıldığı gerçeğini iyi anlamalıyız öncelikle.
 
Bu savaşta, özellikle sosyal medyayı çok iyi kullanmalı ve İslam karşıtı sayfaların tam karşısına gerçekleri anlatan sayfalar açılmalıdır.
 
Her Müslüman, bu konudaki yazıları ve sohbetleri profilinde paylaşması ve bu soğuk savaşta yapılan bilgi cihadına aktif destek vermelidir.
 
Unutmamalıdır ki, Facebook ve Twitter'ın zekatı İslam'a davettir.
 
Bu alanlarda tükettikleri zamanı cihatla değerlendirmeyenler, boşa geçirdikleri zamandan mesuldürler...