ÖZEL HAREKATÇI OLURSAM MÜSLÜMANLARI ÖLDÜR EMRİ GELİRSE NE YAPMALIYIM?

ÖZEL HAREKATÇI OLURSAM MÜSLÜMANLARI ÖLDÜR EMRİ GELİRSE NE YAPMALIYIM?

ÖZEL HAREKATÇI OLURSAM, MÜSLÜMANLARI ÖLDÜR EMRİ GELİRSE NE YAPMALIYIM?

Soru: Selamun aleyküm hocam hayırlı sabahlar. Özel harekat alımlarından haberdarsınızdır belki uzatmadan mevzuya girmek istiyorum ehl-i sünnet bir hocamız olarak size güveniyorum. Ben özel harekatçı olursam ilerde diyelim savaş çıktı müslümana sıkmak zorunda kaldık yoksa o bana sıkıcak yani ne biliyim anlatım tarzım yanlış oldu ama bunun sizce durumu nedir olsam mı olmasın mı Allah için cihad için?

Cevap: Ve aleyküm selam

Birileri halkının ve vatanının güvenliği için cihad etmek zorundadır.
Bizler, kalemle ve kelamla halkı bilinçlendirme cihadı; siz de silahla ve kanla vatanı, dini ve namusu koruma cihadı yapmalısınız.
 
Bir içsavaş çıkması durumunda, halkın çoğunluğunun seçtiği meşru olan devlet idaresi size ne emir verirse onu yapacaksınız.
 
Unutmayın ki, bugün Şia da müslüman, Daeş de müslüman, Feto da müslüman; ama terörist müslüman!
 
Sizler, bu sahte müslümanlara sıkmazsanız, onlar sizin caminize, okulunuza, meclisinize, halkınıza ve dininize sıkarlar; çünkü ipleri putperestlerin elindedir.
 
Bu vazifeye Allah için cihad şuuruyla giriniz. Ölürseniz sonsuz hayat ve cennet; kalırsanız gaziliğiniz baki olacaktır.
 
Siz emniyet mensubu ve askerlerimize bu işte hiçbir zarar yoktur.
Kesin olarak iki güzellikten biri vardır:
 
"De ki: “Bizim için siz, (şehitlik veya zafer olmak üzere) ancak İKİ GÜZELLİKTEN BİRİni bekleyebilirsiniz. Biz de, Allah’ın kendi katından veya bizim ellerimizle size ulaştıracağı bir azabı bekliyoruz. Haydi bekleyedurun. Şüphesiz, biz de sizinle birlikte beklemekteyiz.” (Tevbe 52)