RESUL OLDUĞUNU SÖYLEYEN BİRİNİN ELİNİ TUTTUM DİNİM TEHLİKEYE GİRDİ Mİ?

RESUL OLDUĞUNU SÖYLEYEN BİRİNİN ELİNİ TUTTUM DİNİM TEHLİKEYE GİRDİ Mİ?

RESUL OLDUĞUNU SÖYLEYEN BİRİNİN ELİNİ TUTTUM DİNİM TEHLİKEYE GİRDİ Mİ?

Soru: Es-selamu aleykum hocam. Cevaplanacağını umarak yazıyorum. Sizi kısa bir süre önce keşfettim ve dinliyorum. Yakın zamanda yüklemiş olduğunuz bir video vardı. İskender denen şahısla ilgili. Yaklaşık 2 yıl kadar önce bunlar bizim buralara geldiler. (Aksaray) Bizim huyumuzu bildiklerinden mi nedir bize hiç Mehdi Nebi gibi şeyler söylemediler. İlan verdiler programımız var gelene ücretsiz Kur-an dağıtacağız diye.
Yarım saat bir sohbetten sonra gürültülü bir ortamda bir adamın elini tuttuk ve tövbe aldık (Bunu yapmadan Kur’an vermiyorlardı) gerçi yapınca da vermediler ama neyse söylediklerini tekrarladık. Zaten gürültülü olduğu için ne anladık ne ettik elimize bir poşet sıkıştırdılar içinde bir tesbih bir iki kağıt vardı. Bir de kitap (sözde Asr süresinin tefsiri) kağıtta da talimatlar günde 5000 Allah zikri her 500 den sonra İlahi ente maksudi...
Bunu diğer kardeşlerle paylaşmanız için yazdım. Bir de sorum, ben bu adamın elini tuttum dediklerini tekrarladım ya dinim tehlikeye girdi mi?

Cevap: Ve aleykum selam

Elini tuttuğunuz şahsa biat ederken, sizden tekrar etmenizi istediği cümleler içinde, Nebi ya da Resul gibi kelimeler geçiyorduysa ve siz de bunları işitip dil ile kabul ettiyseniz, yeni bir Peygambere inandınız demektir ki, bu açık bir küfürdür.

"Muhammed içinizden herhangi bir adamın babası değil, Allah'ın elçisi ve peygamberlerin sonuncusudur..." ayeti, son Peygamber Muhammed aleyhisselam'dan sonra kıyamete kadar başka bir Peygamber gelmeyeceğini açıkça bildiriyor. (Ahzâb 40)

Yok, eğer biat ederken bu gibi kelimeler işitmeden biat ettiyseniz, Peygamberimize tâbi olmayan bir mürşide(!) biat ettiğiniz anlamına gelir ki, bir an evvel nasuh tövbe etmenizi ve bu gibi sapkın akımlardan uzak durmanızı önemle tavsiye ederim...