Şeytan Bazen Sağdan Yaklaşır!

Şeytan Bazen Sağdan Yaklaşır!
şeytan

Şeytan, bir günahı ısrarla işlediğinde sana sağdan yaklaşır ve şöyle der:

"Hem bu günahı işliyorsun, hem namaz kılıyorsun!  Bu halde her seferinde tövbe edip Allah’a dönmeye utanmıyor musun? Ne bu iki yüzlülük? Hem günah işlemek, hem namaz, sohbet olur mu? Ne bu yüzsüzlük? Bırak bu namazı, 50 yaşına geldiğinde samimi olarak kılarsın zaten!!"

Hayır! Sen o şerefsizi dinleme sakın.
İnatla ve ısrarla, her düştüğünde tekrar Allah’ına döneceksin, yine ve yine çamurdan kalkacaksın...
Akbabalar ve sırtlanlar, önce yerde hareketsiz yatanları parçalarlar, unutmayacaksın!
Bin kere bile aynı günahı işlesen, bin kere Allah'ına dönecek ve "Beni affet Allah'ım! Yine ben geldim ve nefsime hakim olamadım. Senden başka bir af kapısı da yok ki ona gideyim! Günahlarımı bağışla ve beni bu pis işlerden temize çıkar sahibim" diyeceksin!
 
Yeri gelmişken, tövbe deyince hep gözümün önüne gelen bir hatıram vardır, nakledeyim:
 
Bir gün dükkanıma bir anne ve 3 yaşlarındaki çocuğu girdi.
Annesi, şımarıklığı sebebiyle kızına yüksek sesle bağırdı ve sonra kaba etine çok sert vurunca çocuk ağlamaya başladı ama annesine sarılmaya devam etti ağlarken de.
Annesi, "Git yanımdan, seni artık sevmeyeceğim" dedikçe, çocuk ağlamaklarla "Anneciğim" diyerek ona tutunmaya ve sarılmaya devam etmişti, hiç unutamam o sahneyi.
 
İşte her günah işlediğimizde, Allah’ımıza olan sarılışımız da bu çocuğun annesine olan sarılışı ve pişmanlığı gibi olmalı ve asla O’ndan ümidi kesmemeliyiz...
 
Şu pek kısa imtihan dünyasında, Rabbin, sana ne darbe vurursa vursun ve ne şekilde sınarsa sınasın, yine O'na dönecek ve güzel bir sabırla bu geçici sınavdan başarıyla ayrılmayı dileyeceksin.
 
Hitabetin sultanı Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu:
 
"...Allah'a yemin olsun ki, Allah Teâlâ'nın mü'min kullarına olan merhameti, bu kadının çocuğuna olan merhametinden daha büyüktür." (Buhârî; hadis no: 5653. / Müslim; hadis no: 6912)
 

İlgili Video: